Ako sa dostali do obehu Panama Papers?

Mossack Fonseca, panamská advokátska kancelária stojaca v centre kauzy Panama Papers, mohla byť hacknutá cez zraniteľnú verziu WordPress modulu s názvom Revolution Slider. Dáta, ktoré týmto spôsobom unikli, mali celosvetový dopad a mimo iné sa zaslúžili napr. o rezignáciu islandského premiéra, spustenie vyšetrovania daňových únikov v niekoľkých desiatkach krajín a zasiahli také osobností verejného života a politiky ako napr. ruského prezidenta Vladimíra Putina, britského predsedu vlády Davida Camerona, svetoznámych umelcov či športovcov. Ide o historicky najväčší únik dát pre novinárov, ktorý obsahuje 2,6 TB dát a 11,5 milióna dokumentov.

Čítať ďalej...

5 poučení z marketingu na sociálnych sieťach

Vo väčšine spoločností je testovanie obrovskou súčasťou procesu rozhodovania sa v marketingovej stratégii, vylepšovaní produktov a ďalších krokoch. Pri našom testovaní sme si všimli pokles výkonnosti na našich sociálnych sieťach, tak sme pridali plyn a dosiahli sme výrazné zvýšenie. A to všetko len za pomoci lepšieho plánovania a prepracovania príspevkov.

Čítať ďalej...

Jednostránková pokladňa vs. viacstránková pokladňa

Zdĺhavý proces platenia v eCommerce podnikaní je prekážkou pre mnoho zákazníkov. Faktom je, že väčšina zákazníkov nedokončí objednávku, pretože majú pocit, že celý postup dokončenia objednávky je zdĺhavý a komplikovaný. To znamená, že je potrebné zlepšiť veľa vecí, aby bol pre užívateľov príjemným. Koniec koncov, poškodzuje to váš predaj.

Čítať ďalej...

7 jednoduchých ale prehliadaných SEO audit tipov

SEO audity. Milujeme ich, ale zároveň nenávidíme. Nie je nič potešujúcejšie ako odhalenie, že problém udržania stránky klienta je na výbornej ceste. Nevýhodou je časová náročnosť. Každý má vlastné metódy a zoznam na vykonanie SEO auditu.

Čítať ďalej...

Ako si urobiť efektívnu stránku „ O nás“

Teraz už určite všetci viete, že každá stránka na vašom webe ponúka určitú možnosť, ako sa predviesť pre návštevníkov. Dokonca aj tie, nad ktorými ste dvakrát nerozmýšľali – stránky na ukončenie odberu noviniek, ďakovné stránky, kontaktujte nás atď. Každá stránka vám ponúka príležitosť na prezentáciu, pokiaľ viete čo s ňou robiť.

Čítať ďalej...