Facebook stránka dokáže pomôcť vašej firme

 Prinášame vám dôvody, prečo by ste mali využívať svoju Facebook stránku naplno a dopomôcť pri tom aj vaše firme. 

 

„Vírusový“ marketing a zdieľanie obsahu

To čo zdieľate vy, môžu zdieľať vaši priatelia a takto sa to dokáže rozšíriť medzi nespočetné množstvo ľudí a teda aj potenciálnych zákazníkov. Spoločnosť Facebook umožňuje používateľom zdieľať obsah priamo z vašej stránky. Takto dostanete svoju značku do povedomia viacerých ľudí.

 

Základňa fanúšikov

Súťaže, prieskumy, novinky či propagácie dokážu zvýšiť povedomie o vašej značke. Ak sa ľuďom zapáčite, vytvoríte si základňu fanúšikov, ktorý vás budú sledovať pravidelne. Ak napríklad doplníte svoj e-shop o nové produkty, vaša komunita na Facebooku bude o tom ihneď vedieť.

 

Konkurencia už účet určite má  

Podnikanie je občas aj o súťažení. Ak má vaša konkurencia stránku na Facebooku, má tam svoju základňu a ľudí, s ktorými komunikuje. Nemôžete teda ostať pozadu. V dnešnom digitálnom prostredí je potrebné nájsť formu, akou sa budete prezentovať a oslovovať ľudí. Sociálne siete sú jednou z osvedčených možností.

 

Zapojenie zákazníka

Jednoduchý obsah a pútavé príspevky sú skvelý spôsob, ako umožniť súčasným ale aj potenciálnym zákazníkom získať informácie o vašej firme. Podporuje to angažovanosť a umožňuje vašej firme mať priamu spätnú väzbu a komunikáciu s cieľovým publikom.

 

Recenzie a hodnotenia

Na Facebooku sa môžu ľudia vyjadrovať k vašim produktom, hodnotiť ich a poskytovať informácie o ich skúsenostiach. Kvalitné recenzie pôsobia dôveryhodne a dokážu presvedčiť ľudí, v prípade, že sa nevedia rozhodnúť. Na všetky komentáre im takto môžete priamo odpovedať, prípadne sa vašim zákazníkom poďakovať za ich názor a skúsenosti.