Poznáte výhody e-shopu oproti kamenným predajniam?

 

        

 

 

 

 

 

 


Elektronický obchod je fenomén súčasnosti, ktorý prináša zákazníkom nákup priamo v pohodlí domova. Čokoľvek potrebujete, dokážete nájsť online, podľa vašich osobných preferencií. 

Nakupovanie online má svoje výhody. Ak si zmyslíte, že potrebujete produkt a nemáte čas zháňať ho po nákupných centrách, môžete si ho jednoducho vyhľadať na internete presne podľa vašich požiadaviek.

Výhodu v online predaji majú najmä maloobchodné firmy, ktoré takto nie sú obmedzované z hľadiska priestoru. Vedia ponúknuť oveľa viac produktov.

 

Online obchod má oproti tomu fyzickému nižšie náklady. Cez internet máte skvelú možnosť a príležitosť začať s malým množstvom a postupne budovať svoju značku a produkt.

Obrovskou výhodou pre vlastníkov online maloobchodných predajní, je dosah, ktorý pochádza z prepojenia so zvyškom sveta. Ak prilákate pozornosť a zaujmete, viete svoje produkty predať zákazníkom z rôznych kútov sveta. Navyše sú k dispozícii 24 hodín denne. Nakupovanie vo vašom online obchode tak nie je obmedzené.

 

Odporúčame: Bez čoho sa nezaobíde kvalitný e-shop? 

 

Aj kamenné predajne majú svoje čaro. Tovar si viete pozrieť osobne a je dostupný bez čakania. Pri internetovom predaji ale prichádza tovar za vami, nie vy za tovarom. Na internete dokážete nájsť mnoho užitočných informácií o obchodníkovi ale aj o tovare, ktorý ponúka. 

 

Jedným z ďalších rozdielov pri porovnávaní oboch typov, je cena. Tá sa samozrejme v oboch prípadoch líši. Ceny vo fyzických obchodoch bývajú  vyššie než na internete. Aj to je zrejme jeden z dôvodov, prečo ľudia radi nakupujú online. Do cien v kamenných obchodoch zvyčajne vstupujú rôzne iné náklady, ktorým internetový predajca nemusí venovať pozornosť, najmä ak ide o menšiu firmu bez vlastných skladov a priestorov.