Trendy z oblasti webu, ktorým by ste mali venovať pozornosť

 


Aby boli vaše weby stále v kurze a neprehliadnuteľné, je dôležité sledovať a využívať aktuálne trendy  v oblasti dizajnu. Aj vývoj webových stránok je dôležitý. Kódovanie a programovanie prináša životné prvky dizajnu webu. Netreba tak zabúdať ani na najnovšie trendy vývoja.  

 

 Užitočná platforma

Open Cart je platforma pre elektronický obchod. Umožňuje vývojárom celkom jednoducho vytvárať rozšírenia a prispôsobenia.

Čo ponúka:

  • Jednoducho a ľahko navigovateľné ponuky. Tie sú teraz priateľské k mobilným telefónom. Vývojári majú teraz prístup na správu platformy zo svojich smartfónov a tabletov.
  • Viac ako 12 000 rozšírení, viacero šablón pre dizajn.
  • Rozšírenie Google Analytics možno ľahko pridať do hlavného panelu administrátora a umožniť vývojárom sledovať a posilňovať postupy SEO.

 

 Umelá inteligencia

Umelá inteligencia alebo systémy Chatbots, ktoré integrujú nad textom, sa stali dominantnou silou v on-line zákazníckom servise. Od stránok elektronického obchodu až po aplikácie sociálnych médií umožňujú chatbots mať teraz priame vzájomné interakcie so zákazníkmi. Odpovedajú na otázky a vytvárajú vzťahy so zákazníkmi, čím pomáhajú posilniť angažovanosť a lojalitu značky.

 

JavaScript

 
JavaScript je jazyk, ktorý poskytuje kontrolu nad objektmi vo webovom dizajne. Jednoducho povedané, JavaScript je to, čo robí webové stránky interaktívne. Je to to, čo sa nachádza za interaktívnymi mapami, animovanou grafikou, diapozitívmi a teraz systémami inteligentnej inteligencie, ako sú chatboty. V súčasnej dobe je JavaScript najpopulárnejším programovacím jazykom medzi vývojármi plných zásobníkov. A s pokrokom v dizajne a nárastom systémov AI existuje naliehavá potreba efektívnejšieho programovacieho jazyka. Očakávajte veľké zmeny v jazyku JavaScript, pretože sa stáva neoddeliteľnou súčasťou moderného dizajnu a vývoja webu.

 

Pohyblivé obrázky

 
Používatelia požadujú viac vizuálne zaujímavých a interaktívnych zážitkov na webe. No a najlepšie návrhy webových stránok sú tie, ktoré využívajú nové technológie. Animácie, videá a grafické interchange formáty (GIF), už vo svete webového designu nesmú chýbať.