Čo znamená ak má šablóna viacero grafických štýlov a ako ich môžem využiť?

Takmer každá z nami dodávaných šablón ma v sebe zabudovaných niekoľko grafických štýlov. Znamená to, že užívateľ/administrátor môže jediným kliknutím, prípadne nastavením niekoľkých parametrov v administračnej zóne kompletne zmeniť grafický dizajn svojej stránky bez akéhokoľvek programovania, alebo špecifických znalostí.

Čítať ďalej...

Akým spôsobom sú šablóny optimalizované pre vyhľadávače?

Profesionálne šablóny od našich dodávateľov sú budované na špeciálnych frameworkoch a sú tvorené so špeciálnym dôrazom na optimalizáciu celého dizajnu i usporiadania obsahu celej stránky. Vďaka týmto úpravam je napríklad v kóde obsah vždy na prvom mieste pred modulmi a ich obsahom.

Čítať ďalej...

Podporujú Vaše šablóny mobilné prezeranie resp. adaptabilný (responsible) dizajn a prezeranie cez handheldy/iPhony?

Všetky najmodernejšie šablóny od našich dodávateľov, spravidla dodané na trh od januára tohto roku sú optimalizované pre mobilné zariadenia ako sú handheldy, iphony a smartphony. Lídrom v tejto oblasti je náš dodávateľ, spoločnosť Joomlart.

Je možné zo zložitej šablóny vytvoriť jednoduchú ale efektívnu stránku?

Ukážky všetkých komerčných šablón sú takmer vždy obsahovo a dizajnovo vyšperkované a naplnené na 100%, predovšetkým preto, aby potencionálnym záujemcom ukázali svoje možnosti. Vzhľadom k modulárnosti systému je však možné 95 % súčastí šablóny úplne vypnúť, a stránku tak zjednodušiť do takej miery, do akej to zákazníkovi vyhovuje.

Čítať ďalej...

Čo znamenajú pozície modulov v popise šablóny?

Pozície modulov predstavujú akési zásuvky, do ktorých je možné umiestniť akýkoľvek Joomla modul, ktorý chceme a máme k dispozícii. Vo všeobecnosti platí, že čím viac pozícii modulov má daná šablóna, tým väčšia je variabilita šablóny a pre majiteľa šablóny sú to väčšie možnosti, ktoré mu umožňujú pretvoriť šablónu podľa jeho predstáv.

Čítať ďalej...