Regionálny informačný portál

Regionálny informačný portálInternetové spravodajstvo bolo, je a bude jedným z najväčších prínosov tohoto média pre svet. Informácie okamžite k dispozícii, bezplatne s možnosťou diskutovať, či reagovať sú veľkým lákadlom pre každého človeka, pretože v každej oblasti života sa deje niečo, čo nás, čitateľov zaujíma. Je nesporné, že na slovenskom internete existuje obrovské množstvo menších či väčších spravodajských portálov a webov, ktoré prinášajú rôzne pohľady na dianie u nás i vo svete.

Spravodajské a informačné portály však nie sú len zaujímavým miestom na získavanie nových informácií, ale tiež miestom, kde sa dajú zarobiť celkom slušné peniaze, predovšetkým formou rôznej AdWords, či Adsense a E-target reklamy. Možno aj práve vďaka tomu sme svedkami neustáleho vznikania a zanikania týchto portálov.

Firemná webová prezentáciaČo však majiteľom týchto portálov chýba najčastejšie? Možno povedať, že je to 3K - KVALITA DIZAJNU, KVALITA OBSAHU a KVALITA FUNKČNOSTI. Veľmi často sú tieto portály tvorené "na kolene" a vylepšované a dopĺňané doslova "za jazdy". Na tom nie je nič zlé, pokiaľ to neovplyvňuje dostupnosť webu a obsahu pre čitateľov.

Tieto 3K sú akýmsi začarovaným kruhom malých spravodajských portálov:

 1. KVALITA DIZAJNU - dizajn nie je len o pekne grafike, ale predovšetkým v tomto prípade o efektívnej grafike. Je to to, čo tvorí prvý dojem návštevníka pri kliknutí na stránku a práve od profesionálneho vzhľadu portálu veľmi často závisí, či sa sem daný návštevník aj vráti...
 2. KVALITA OBSAHU - kvalitný obsah býva často najväčším problémom spravodajských portálov, suché informácie totižto môže dnes za pár € získať od tlačových agentúr ktokoľvek, to, čo čitatelia hľadajú je UNIKÁTNOSŤ OBSAHU ! ! !
 3. KVALITA FUNKČNOSTI - veľmi úzko súvisí s kvalitou dizajnu. Informácie prezentované na stránke by mali byť totiž do maximálnej možnej miery okamžite distribuované čitateľovi, zároveň však prehľadne usporiadané a vybavené rôznymi doplnkovými funkciami (komentáre, fórum, fotogalérie, videogalérie).

Firemná webová prezentáciaV našej spoločnosti veríme, že aj malý spravodajský portál môže byť úspešný, ak tieto 3K dodrží. Našim zákazníkom ponúkame profesionálne riešenia spravodajských a informačných regionálnych portálov postavené na Open Source platformách a profesionálnych redakčných systémoch (Joomla, Drupal, WordPress, TYPO3).

Naše skúsenosti i skúsenosti miliónov užívateľov po celom svete dokazujú, že tieto systémy sú ideálnym základom pre kvalitný informačný portál akéhokoľvek zamerania.

Vďaka prístupu k množstvu technológií, ktoré tieto systémy ďalej rozširujú a ich neustálemu vývoju vieme, že tieto redakčné systémy Joomla, Drupal, WordPress, či TYPO3 patria medzi svetovú špičku a portály na nich postavené majú hneď niekoľko konkurenčných výhod:

 1. základný redakčný systém (Joomla, Drupal, WordPress, TYPO3) je Open Source a voľne prístupný - z toho dôvodu nie je treba platiť žiadne licenčné poplatky tak pri zriadení portálu, ako aj pri ďalšom používaní redakčného systému
 2. modulárnosť a nastaviteľnosť - každý redakčný systém (Joomla, Drupal, WordPress, TYPO3) má v súčasnosti niekoľko tisíc rozšírení, ktoré im dávajú obrovskú variabilitu
 3. špičkové komerčné dizajny navrhnuté špeciálne pre informačné portály rôzneho zamerania majú v sebe integrované najnovšie technológie a unikátny dizajn, najmodernejšie dizajny napr. ponúkajú optimalizované zobrazenie v iPhonoch a handheldoch, špeciálne navrhnutú architektúru webu
 4. špeciálne moduly a komponenty navrhnuté pre dynamické zobrazovanie Vašich infomácii a správ spôsobom, ktorý zaujme každého návštevníka Vašej stránky
 5. neustály vývoj a aktualizácia redakčných systémov zabezpečujú stovky vývojárov po celom svete (oproti komerčným systémom, na ktorých pracuje zvyčajne nanajvýš pár desiatok programátorov)
 6. neporovnateľný pomer cena/výkon, naše riešenia sú dostupné už v cene od 790 € pri menších portáloch a 1800 € pri projektoch väčšieho rozsahu, kým komerčné riešenia sa zvyčajne pohybujú v rozsahu min. niekoľkých tisíc €.
Firemná webová prezentáciaČo všetko môže spravodajský portál obsahovať? Aké možnosti Vám môžu tieto redakčné systémy ponúknuť pri jeho tvorbe? Vďaka niekoľkým tisícom rozšírení pre každý z ponúkaných redakčných systémov a profesionálnemu teamu programátorov neexistuje nič, čo by ste vo svojom projekte nemohli realizovať.
 
Pokúsili sme sa pre Vás niekoľko riešení, ktoré Váš pôvodný projekt môžu obohatiť o nové možnosti a Vašim zákazníkom ukázať nové horizonty:
 1. blog - implementácia blogovacieho rozšírenia umožňujúce vybraným užívateľom vytvárať vlastné blogy. Každý užívateľ má samostatný priečinok na obrázky/videa, k dispozícii je možnosť uploadu súborov priamo k článku, vloženie videa z youtube, či iných videoportálov, rozšírené možnosti nastavení komponentu, wysywyg editor atď...
 2. videogaléria - obohaťte svoj portál videogalériou s možnosťou vkladania videí od užívateľov, množstvom efektných výstupných modulov pre zobrazenie posledných pridaných, najviac prezeraných, či najhodnotenejších modulov. Obrovské možnosti videogalérie s jednoduchým vkladaním videí do článkov, možnosť komentovania videa, zdieľania na sociálne siete, hodnotenia videa, či napr. možnosť vloženia reklamy PRIAMO do videa cez administráciu, pred či po prehraní videa.
 3. fotogaléria - potrebujete jednoduchým a efektným spôsobom oživiť svoj portál? Ponúkame Vám fotogalériu s možnosťou vytvárania vlastných fotogalérii pre užívateľov a obdobnými vlastnosťami ako má vyššie zmienená videgaléria.
 4. newsletter - potrebujete zákazníkov informovať o novinkách na portáli? Nič jednoduchšie, nainštalujeme a nastavíme Vám komponent pre zasielanie hromadných reklamných správ s obrovským množstvom rôznorodých nastavení stvorených pre ideálne splnenie Vašich potrieb.
 5. mobilná verzia - radi by ste mali svoj portál ľahko dostupný aj v mobile? Ponúkame Vám špičkové dizajny so špeciálnou architektúrou zdrojového kódu, ktorá zabezpečuje nielen perfektnú optimalizáciu kódu, ale má v sebe zabudovanú už štandardnú podporu prehliadania stránky v mobilných zariadeniach
 6. komunitný systém - chcete svojim registrovaným užívateľom ponúknuť viac? Implementujeme do Vášho nového portálu komunitný systém umožňujúci vzájomne komunikovať medzi užívateľlmi, vytvárať si profily, galérie atď. Ideálne pre všetkých, ktorí chcú ponúknuť svojím návštevníkom niečo viac...
 7. fórum - ak je pre Vás fórum neodmysliteľnou súčasťou každého kvalitného portálu, ponúkame Vám implementáciu riešenia, ktoré 100% splní Vaše očakávania a Vašim užívateľom poskytne graficky príjemné a užívateľsky efektívne prostredie na komunikáciu. Špecialitkou je napr. možnosť integrovať komentáre k článkom na portáli s fórom, aby Vaši návštevníci už neprišli o žiadny príspevok
 8. komentovací systém - radi by ste mali možnosť komentovania Vašich článkov? Ponúkame efektívne a kvalitné riešenie, ktoré implementujeme do Vášho portálu a Vaši návštevníci tak budú môcť využívať možnosť okomentovať akýkoľvek článok a vy budeme môcť zobraziť najviac komentované články či posledné komentáre
 9. zdieľanie na sociálne siete - dnes už nevyhnutnosť, prezentujte svoj portál aj na sociálnych sietiach a Váš nový portál získa návštevníkov, ktorí by k Vám možno inak ani nezablúdili. Sila sociálnych sietí je obrovská, využite ju!
 10. RSS zdieľanie - detailné, či globálne, rss kanály sú dnes už úplným štandardom každého kvalitného portálu. My Vám umožníme ponúknuť Vašim návštevníkom detailné zdieľanie jednotlivých kategórií, či sekcii, jednoduchým no pritom efektívnym spôsobom.
 11. analýza návštevnosti - ak potrebujete kvalitné sledovanie Vašej stránky bez toho, aby ste investovali stovky € do rôznych komplexných no zložitých riešení, ponúkame Vám v rámci štandardných služieb mimo iné aj implementáciu Google analytics do vašej stránky, umožňujúcej sledovať podrobnosti o návštevnosti Vašich stránok.
 12. formuláre - potrebujete formuláre aby ste mohli vyhovieť požiadavkám Vašich návštevníkov? Vieme Vám poradiť a pomôcť. Vytvoríme Vám formuláre na mieru a podľa Vašich predstáv bez zložitých a konfliktných zásahov do zdrojového kódu a priamo v redakčnom systéme.

Potrebujete niečo iné? Niečo, čo sme tu nespomenuli? Povedzte nám o tom a my Vám poradíme. Potrebujete špeciálne riešenie na mieru? Pošlite nám Vaše požiadavky a my Vám navrhneme riešenie. Nie vždy je komplikovaná cesta ta najsprávnejšia. Hľadáme pre Vás kvalitné riešenia za cenu prijateľnú pre každého.

Čítať 5108 krát