Linkbuilding, registrácia do vyhľadávačov a katalógov, PR a blogy

Najmodernejšie internetové technológie v súčasnosti pracujú pri vyhľadávaní informácií na internete veľmi jednoducho. Čím viac spätných odkazov na Vašu stránku zaznamenajú, tým vyššie Vás umiestňujú.

LinkbuildingV praxi to funguje nasledovne - v prípade, že na Vašu stránku neodkazujú žiadne spätné odkazy, usúdia, že ste obsahovo nezaujímavý pre používateľov a teda nie je dôvod Vás umiestňovať na vyššie pozície.

Na umiestnenie vo vyhľadávači má veľký podiel predovšetkým komplexná SEO optimalizácia, ale drvivú väčšinu tvoria práve spätné odkazy.

Napriek tvrdeniam niektorých odborníkov, že registrovanie do katalógov a vyhľadávačov je irelevantné a zbytočné, práve takáto registrácia je jednou z foriem budovania spätných odkazov a zároveň možnosť zviditeľnenia sa na internete. Vďaka tomu sa aj Vaša webová prezentácia môže posunúť na popredné priečky vyhľadávačov.

Formami linkbuildingu sú:

 • registrácia do katalógov a vyhľadávačov
 • výmena odkazov s obsahovo podobnými a spriatelenými stránkami
 • tvorba PR článkov s linkami a ich umiestňovanie na PR portály
 • tvorba blogov s linkami a ich umiestňovanie na blogové portály
 • tvorba mikrostránok a ministránok odkazujúcich na hlavnú stránku
 • linkbaiting - tvorba obsahu, na ktorý ľudia automaticky odkazujú

Linkbuilding, registrácia do vyhľadávačov a katalógovDôležité si je uvedomiť, že žiadna firma Vám nedokáže zaručiť prvé miesto vo vyhľadávačoch, pokiaľ sa nejedná o platenú reklamu. Umiestnenie vo vyhľadávačoch totiž závisí od vzájomnej spolupráce množstva faktorov a celý proces optimalizácie trvá vždy najmenej niekoľko týždňov.

Samotné umiestnenie vo vyhľadávačoch závisí od mnohých faktoroch, niektoré sme už vyššie spomenuli, medzi ďalšie môžeme zaradiť:

 • validný XHTML a CSS zdrojový kód...
 • správne optimalizovaný a unikátny obsah - obrázky majú vyplnené alt tagy, text využíva formátovania typu H1 až H5, text je zrozumiteľný a obsahuje slová, ktoré možno zaradiť medzi kľúčové pri vyhľadávaní Vašej prezentácie...
 • správne vyplnenie meta informácií - author, descriptoon, robots, generator atď...
 • správne zvolená internetová doména - originálny názov domény pomáha pri jej vyhľadávaní robotmi...
 • využívanie najmodernejších internetových technológií a vyhýbanie sa technológiám, v ktorých majú vyhľadávače problém identifikovať obsah - frame, staršie verzie flash, príliš veľa interaktívnych grafických prvkov atď...

Spoločnosť MERINEO ponúka registráciu do 20 najväčších svetových vyhľadávačov a 30 najvýznamnejších slovenských vyhľadávačov. Všetky registrácie sú vyplnené ručne našimi pracovníkmi, vďaka čomu majú naši zákazníci istotu zaradenia do jednotlivých katalógov a vyhľadávačov. Na požiadanie zákazníkov sme schopní zväčšiť rozsah zaradenia až do 100 svetových vyhľadávačov. V prípade záujmu vieme urobiť aj registráciu s regionálnym pokrytím napr. USA, Nemecko, ale aj Ázia, Európa, Afrika atď.


Máte záujem o túto službu? Kontaktujte nás priamo cez on-line formulár: