Seriál UJF časť 5. - Vertex Joomla Framework

V rámci ďalšej časti predstavovania unikátnych Joomla Frameworkov Vám dnes chcem ukázať S5 Vertex Framework. Tento framework predstavuje sadu funkcií, ktoré vytvárajú logické jadro a štruktúru šablóny. Účelom S5 Vertex Framework je zjednotiť rozvrhnutie, dizajn a funkcie, ktoré náš nový dodávateľ, dizajnérske štúdio Shape5 budovalo celé roky pre vytvorenie flexibilných, profesionálnych a výkonných Joomla šablón.

Čítať ďalej...

Seriál UJF časť 4. - JA T3 V. 2.0 Framework

T3 V2 FrameworkJA T3 Framework je tretia generácia frameworku pre šablóny vyvíjaného spoločnosťou JoomlArt pre redakčný systém Joomla! 1.5 a 1.6. Táto generácia prináša nové vylepšenia a vlastnosti ako: novú štruktúru usporiadania stránky, plnohodnotnú mobilnú podporu, podpora pravostranných jazykov (napr. arabčina) a vylepšený menu systém nazývaný MEGA menu.

Čítať ďalej...

Seriál UJF časť 3. - Joomla XTC Framework

Spoločnosť JoomlaXTC začala svoje graficko - technologické dizajny pre CMS Joomla! vyvíjať na úplne novom XTC Framework systéme, ktorý umožňuje kompletnú kontrolu nad grafickým vizuálom stránky, od nastavenia šírky stránky, cez rozloženie jednotlivýxch častí stránky a počtu stĺpcov, až po zmenu pozadia stránky, farby fontov, veľkosti fontov, či typu písma. Samozrejmosťou je úprava vizuálu pre moduly, menu položky a ďalšie obrovské množstvo úprav.

Čítať ďalej...

Seriál UJF časť 2. - YJSimpleGrid Framework

V druhej časti predstavovania špeciálnych frameworkov pre tvorbu šablón pre redakčný systém Joomla Vám chcem predstaviť úplne nový framework od spoločnosti YouJoomla - YJSimpleGrid Joomla Template framework.

Čítať ďalej...

Seriál UJF (Unikátne Joomla Frameworky) časť 1. - T3 Framework

V prvom rade si ujasníme pojem framework. Framework predstavuje akési prostredie alebo systém, v ktorom je naprogramovaná a organizovaná ďalšia aplikácia. Predstavuje súbor knižníc a kódov zoskupených spôsobom, aby programátorovi uľahčovali prácu pri vývoji aplikácie a v podstate ich cieľom je pokrývať čo najviac požiadaviek programátora pre spoločné prvky v jednotlivých aplikáciach.

Čítať ďalej...